Σχετικά με εμάς
Playlists
Εγγραφή
4

Konfliktinių situacijų raida ir sprendimo būdai

Συμμετοχή
Σφαιρική ΕικόναΣήματα

Konfliktinių situacijų raida ir sprendimo būdai

Συμμετοχή

Σχετικά

Kur yra tarpasmeniniai santykiai, visada yra tikimybė susidurti su įvairių pozicijų, nuostatų, vertybių ar kitų situacijų, sankirtomis. Esminis klausimas, kaip mes tai atpažįstame, kaip suvokiame to priežastis ir kaip adekvačiai pasirenkame tai spręsti.

Šiame mokymosi grojaraštyje susipažinsime plačiau su pačiu konflikto fenomenu ir nuodugniau tyrinėsime kaip galime tai atpažinti, spręsti bei valdyti.

Konfliktas – tai skirtingų nuomonių, pozicijų, tikslų ir požiūrių susidūrimas, kuris gali įvykti tarp dviejų ar daugiau žmonių. Kiekvieno konflikto esminiai dalykai – konfliktinė situacija, konflikto objektas ir pozicija konflikto metu.

Konfliktinė situacija – tai konkretaus žmogaus požiūris į egzistuojantį požiūrių nesutapimą dėl savęs paties (savo tikslų, galimybių ir t. t.) ir dėl oponento – jo tikslų, individualių ir asmens ypatybių konkrečiomis aplinkybėmis, taip pat dėl to, kaip oponentas mato savo paties situaciją. Kitaip tariant, žmogus nesutinka su kitu žmogumi ar grupe žmonių.

Konflikto objektas – tai objektas (dalykas), subjektas (persona, žmogus) arba reiškinys, tapęs įvykusių nesutarimų priežastimi. Paprasčiau tariant, tai, dėl ko nesutaria abi konfliktuojančios pusės.

Pozicija konflikto metu – žodžiais išreikštas kiekvienos konfliktuojančios pusės noras. Kiekviena iš konfliktuojančių pusių išreiškia savo požiūrį į situaciją, susijusią su konfliktu.


Grįžtamąjį ryšį suteikia:

Brigita Baškevičiūtė - edukatorė bei jaunimo darbuotoja, intensyviai dirbanti darbo su jaunimu lauke daugiau nei 7 metus. Turimas aukštasis etikos išsilavinimas bei šiuo metu studijuojamas sociologijos magistras, įkvepia aktyviai nagrinėti futurologijos svarbą. Tai mokslas apie ateitį, kuris padeda atrasti įrankius kaip paruošti jaunus žmones ateičiai, remiantis technologinės pažangos tyrimais.


Projektas "New Dimension In Career Guidance" finansuojamas ERASMUS+ programos


Εκκρεμείς δραστηριότητες

Ολοκληρώστε τις παρακάτω δραστηριότητες, κερδίστε σήματα και θα δείτε την πρόοδο της playlist σας να ενημερώνεται
Konfliktų atsiradimo priežastys
Υποχρεωτικό
20 λεπτά
Προβολή πλήρους δραστηριότητας

Σχετικά

1. BENDRADARBIAVIMAS
Tai pats efektyviausias konfliktų sprendimo būdas, kai siekiama konstruktyviai aptarti problemą, pažvelgti iš įvairių perspektyvų, ieškant bendro sprendimo. Konfliktuojančios pusės siekia pamatyti situaciją oponento, kurį mato kaip ieškantį bendro sprendimo partnerį, akimis. Siekiant bendradarbiauti sprendžiant konfliktą svarbu sumažinti emocionalumo lygmenį ir bandyti ieškoti sprendimo būdų su oponentu.

Moto: „Kartu suraskime būdą šiam konfliktui išspręsti!“

2. PRISITAIKYMAS
Tai priverstinis arba savanoriškas savo asmeninių pozicijų atsisakymas. Priimti tokią strategiją oponentą priverčia įvairūs motyvai: pripažinimas, kad buvo neteisus, noras išlaikyti gerus santykius su oponentu, stipri priklausomybė nuo jo ar pačios problemos nerimtumas.
Prie tokios išeities iš konflikto priveda jos sukelta kančia ir diskomfortas, kurio savo pozicijos atsisakanti pusė nori kuo greičiau atsikratyti. Taip pat prisitaikymas, koks sprendimas gali būti pasirinktas tuo atveju, kai į visa tai įsitraukia trečiosios šalys.

Moto: „Aš sutinku su tavo sąlygomis, tik nebepulk manęs.“

3. PASITRAUKIMAS
Pasitraukimas sprendžiant problemą arba jos vengimas yra bandymas išeiti iš konfliktinės situacijos su minimaliomis netektimis. Paprastai oponentas pereina prie šios strategijos po nesėkmingų bandymų realizuoti savo poreikius ir interesus aktyviais veiksmais. Tokia elgesio strategija lemia ne sprendimų paiešką, o konflikto numalšinimą. Tiesa, ilgalaikio konflikto atveju pasitraukimas gali būti gana konstruktyvus sprendimas.
Pasitraukimo strategija yra panaudojama neturint laiko ir jėgų konfliktui spręsti, siekiant laimėti laiko, patiriant sunkumų apsibrėžiant ir analizuojant savo poelgių nuoseklumą arba nenorint spręsti konflikto apskritai.

Moto: „Telieka viskas taip, kaip yra“

4. KONKURAVIMAS
Ši konflikto sprendimo strategija slepia savyje kiekvienos iš konfliktuojančių pusių kovą už savo asmeninę poziciją bei interesus. Konkuravimas yra pateisinamas tuo atveju, jeigu konkrečios konflikto pusės sprendimas yra maksimaliai efektyvus ir reikšmingas visos komandos rezultatams, o ne vienai mažai grupei ar konkrečiam asmeniui. Konkuravimo strategija yra efektyvi tuo atveju, kuomet siūlomas sprendimas yra išties svarbus arba nėra pakankamai laiko ieškoti kompromiso su konkurentu.

Moto: „Paklausyk, aš siūlau šį sprendimą, nes..." (argumentavimas)

KAIP IŠVENGTI DESTRUKTYVIŲ KONFLIKTŲ?

• Bendraudami atsisakykite konfliktogenų.
• Bendraudami venkite atsakinėti konfliktogenu į konfliktogeną.
• Bendraudami stenkitės suprasti pašnekovo poziciją.
• Atsiprašykite už savo klaidas.
• Pastebėkite ir išreikškite pagyrimus aplinkiniams.


Αποκτήστε το σήμα δραστηριότητας

Konfliktų sprendimo būdai Αποκτήστε αυτό το σήμα

Šis ženkliukas patvirtina, kad gebu ieškoti sprendimų ir mokausi spręsti konfliktines situacijas. Taip pat, reflektavausi kokius konfliktinių situacijų sprendimo būdus dažniausiai taikiau. Išsigryninau ką reikia dar mokytis, kad vis labiau tobulinčiau konfliktų valdymo kompetenciją.
Πρέπει να ολοκληρώσετε όλες τις εργασίες για να αποκτήσετε το σήμα
Εργασίες
Αρ. Εργασίας 1
Τα στοιχεία επαληθεύτηκαν από: Ένας διαχειριστής έργου
Kokį sprendimo būdą dažniausiai naudodavai savo kasdieniame gyvenime? Dėl ko?
Αρ. Εργασίας 2
Τα στοιχεία επαληθεύτηκαν από: Ένας διαχειριστής έργου
Dėl ko būna sudėtinga spręsti konfliktines situacijas?
Αρ. Εργασίας 3
Τα στοιχεία επαληθεύτηκαν από: Ένας διαχειριστής έργου
Kaip manai, iš kur kyla konfliktai? Kam jie reikalingi?
Αρ. Εργασίας 4
Τα στοιχεία επαληθεύτηκαν από: Ένας διαχειριστής έργου
Koks konfliktų sprendimo variantas tau priimtiniausias ir dėl ko?

Δεξιότητες

ESCO
#team-working
ESCO
#reflexion
ESCO
#apply problem solving in social service
ESCO
#forming of public opinion
ESCO
#conflict management
ESCO
#manage feedback
ESCO
#advise on conflict management
Δραστηριότητες: 3
Ξεκίνησε: 11
Η playlist ολοκληρώθηκε: 0
Ώρα για να ολοκληρωθεί: 1 ώρα 30 λεπτά
Κοινοποίηση:

Διοργανωτές

New Dimension in Career Guidance
Η Badgecraft φιλοξενεί αυτήν την πλατφόρμα και την αναπτύσσει μαζί με κορυφαίους εκπαιδευτικούς οργανισμούς. Το πρόγραμμα Erasmus + της Ευρωπαϊκής Ένωσης συγχρηματοδότησε την κατασκευή της πρώτης έκδοσης αυτής της πλατφόρμας. Επικοινωνήστε με το support@badgecraft.eu.
Πλατφόρμα
Αλλαγή γλώσσας:
Αρχική σελίδαΔραστηριότητεςPlaylists