A propos
Playlists
S'inscrire
4

Konfliktinių situacijų raida ir sprendimo būdai

S'inscrire
Vue d'ensembleBadges

Konfliktinių situacijų raida ir sprendimo būdai

S'inscrire

Contenu

Kur yra tarpasmeniniai santykiai, visada yra tikimybė susidurti su įvairių pozicijų, nuostatų, vertybių ar kitų situacijų, sankirtomis. Esminis klausimas, kaip mes tai atpažįstame, kaip suvokiame to priežastis ir kaip adekvačiai pasirenkame tai spręsti.

Šiame mokymosi grojaraštyje susipažinsime plačiau su pačiu konflikto fenomenu ir nuodugniau tyrinėsime kaip galime tai atpažinti, spręsti bei valdyti.

Konfliktas – tai skirtingų nuomonių, pozicijų, tikslų ir požiūrių susidūrimas, kuris gali įvykti tarp dviejų ar daugiau žmonių. Kiekvieno konflikto esminiai dalykai – konfliktinė situacija, konflikto objektas ir pozicija konflikto metu.

Konfliktinė situacija – tai konkretaus žmogaus požiūris į egzistuojantį požiūrių nesutapimą dėl savęs paties (savo tikslų, galimybių ir t. t.) ir dėl oponento – jo tikslų, individualių ir asmens ypatybių konkrečiomis aplinkybėmis, taip pat dėl to, kaip oponentas mato savo paties situaciją. Kitaip tariant, žmogus nesutinka su kitu žmogumi ar grupe žmonių.

Konflikto objektas – tai objektas (dalykas), subjektas (persona, žmogus) arba reiškinys, tapęs įvykusių nesutarimų priežastimi. Paprasčiau tariant, tai, dėl ko nesutaria abi konfliktuojančios pusės.

Pozicija konflikto metu – žodžiais išreikštas kiekvienos konfliktuojančios pusės noras. Kiekviena iš konfliktuojančių pusių išreiškia savo požiūrį į situaciją, susijusią su konfliktu.


Grįžtamąjį ryšį suteikia:

Brigita Baškevičiūtė - edukatorė bei jaunimo darbuotoja, intensyviai dirbanti darbo su jaunimu lauke daugiau nei 7 metus. Turimas aukštasis etikos išsilavinimas bei šiuo metu studijuojamas sociologijos magistras, įkvepia aktyviai nagrinėti futurologijos svarbą. Tai mokslas apie ateitį, kuris padeda atrasti įrankius kaip paruošti jaunus žmones ateičiai, remiantis technologinės pažangos tyrimais.


Projektas "New Dimension In Career Guidance" finansuojamas ERASMUS+ programos


Activités à compléter

Complete the following activities, earn badges and you will see your playlist progress updated
Konfliktų atsiradimo priežastys
Obligatoire
20 minutes
View full activity

Contenu

Išsirenkama kartu konflikto temą, pvz., problematiškas jaunuolis bando pagarbos ribas bendraujant su jaunimo darbuotoja jaunimo centre, užgauliojančiais žodžiais reiškia nepagarbą.

Erdvėje viena šalia kitos į eilę sudedamos keturios kėdės. Priešais paskutiniąją kėdę, dešinėje, pastatoma penktoji kėdė „karštoji“, atsukta į kėdžių eilę. Į šią penktąją kėdę atsisėda pagrindinis konflikto veikėjas: nepaklusnus jaunuolis ar kitas sukurtas personažas. Į keturias kėdes priešais jį atsisėda keturi dalyviai, kurie atliks konflikto oponento, pvz., jaunimo darbuotojos, kito jaunuolio, vaidmenį.

„Karštojoje kėdėje“ sėdinčio dalyvio tikslas – vykstant konfliktui kuo įnirtingiau laikytis savo pozicijos. Jeigu jam nepatinka kas nors, ką ir kaip sako oponentas, jis gali suploti, ir tuomet oponentas, sėdinti priešais, pasitraukia į eilės galą (visa oponentų eilė pasislenka per vieną žmogų).

Oponentų, sėdinčių ant keturių kėdžių, tikslas – išspręsti konfliktą su „karštojoje kėdėje“ sėdinčiu dalyviu. Tuo atveju, jeigu „karštojoje kėdėje“ sėdintis dalyvis suploja, taip parodęs, kad nori baigti bendrauti su oponentu, oponentas pasako „AČIŪ“ (būtina sąlyga) ir paklausia „KODĖL?“, o dalyvis, esantis „karštojoje kėdėje“, paaiškina savo sprendimą.

Baigdami užduotį tiek dalyviai, aktyviai įsitraukę į užduotį, tiek stebėtojai apžvelgia visą eigą ir vykusius procesus.

Get activity badge

Karštoji kėdė Get this badge

Šis ženkliukas patvirtina, kad dalyvavau simuliacinėje konfliktų sprendimo veikloje. Joje turėjau galimybę praktiškai išmėginti ribų suvokimą, kurias išsireflektavus labiau supratau ką ir kaip reikia daryti konfliktų valdymo momentuose.



Vous devez terminer au moins 3 tâches pour obtenir ce badge
Tâches
Tâche n°1
Preuve vérifiée par : un organisateur de l'activité
Kokie kilo man jausmai kai žmogus suplodavo, parodydamas, kad nesutinka su tuo, kas sakoma?
Tâche n°2
Preuve vérifiée par : un organisateur de l'activité
Kokie tau buvo pojūčiai būti pasirinktame vaidmenyje? Dėl ko?
Tâche n°3
Preuve vérifiée par : un organisateur de l'activité
Ką kitą kartą darytum kitaip?
Tâche n°4
Preuve vérifiée par : un organisateur de l'activité
Kokias esmines išvadas galėtum pritaikyti savo kasdieniame gyvenime?

Compétences

ESCO
#team-working
ESCO
#reflexion
ESCO
#apply problem solving in social service
ESCO
#forming of public opinion
ESCO
#conflict management
ESCO
#manage feedback
ESCO
#advise on conflict management
Activités : 3
Débuté : 11
Playlist terminée : 0
Temps à compléter : 1 heure 30 minutes
Partager :

Organisateurs

New Dimension in Career Guidance
Badgecraft héberge et développe cette plateforme avec les principaux organismes d'éducation. La première version de cette plateforme a été cofinancée par Erasmus +, programme de l'Union européenne. Contactez-nous à : support@badgecraft.eu .
Plateforme
Changer de langue:
AccueilActivitésPlaylists