Paskutinė tema, kuri itin svarbi šiame mokymosi grojaraštyje - pokalbis apie finansinį atlygį.
Darbo su jaunimu patirtis rodo, kad didžioji dalis jaunų žmonių per pirmuosius darbo pokalbius drovisi ir netgi bijo užduoti klausimą dėl finansinio atlygio, kuo neretai naudojasi nesąžiningi darbdaviai. Iš tiesų, nemažai daliai žmonių finansinių klausimų darbe sprendimas kelia nejaukumą ir diskomfortą, taigi svarbu žinoti kelis aspektus:
Kalbėtis apie pinigus yra visiškai normalu, maža to, tai – būtina. Darbdaviui pačiam neiškėlus atlyginimo dydžio klausimo, tai yra jo klaida, ir verta pakviesti jį aptarti šią temą.
Turint dvejonių dėl vienokios ar kitokios darbo pozicijos, profesijos ar paslaugos apmokėjimo tarifų, verta patyrinėti rinkos kainas, naudinga būtų susirasti pažįstamų asmenų, kurie dirba panašų ar analogišką darbą, ir sužinoti jų patirtį. Susirinkus reikiamą informaciją, yra žymiai lengviau apie tai kalbėtis su būsimu darbdaviu. Dauguma žmonių bijo kreiptis pagalbos į pažįstamus žmones, nes didžioji visuomenės dalis atlyginimo klausimą priima kaip tabu.
Kai kuriais atvejais darbdaviai būna nusistatę konkrečius nekintamus įkainius, kuriuos iš karto pristato, ir tuomet kalbėtis apie tai tampa žymiai lengviau. Tačiau jeigu jūsų per darbo pokalbį klausia, kokio atlyginimo tikitės iš darbovietės, įvardiję skaičių, palikite tam tikrą intervalą, kad darbdavys galėtų turėti pasirinkimą. Nesakykite frazės: „Norėčiau gauti 1000 eurų“, verčiau savo lūkesčius įvardykite taip: „Matyčiau savo atlyginimą tarp 800 ir 1200 eurų.“
Jau per pirmą susitikimą tiksliai išsiaiškinkite, koks atlyginimas būtų su mokesčiais, ir koks – juos atskaičius, nes dėl šio klausimo dažnai kyla nesusipratimų.
Šios veiklos metu kviečiame kiekvieną iš jūsų intensyviau permąstyti savo patirtis, kokios jos buvo, kalbantis apie savo atlyginimą? Kokias emocijas bei mintis tai keldavo? Kur yra jūsų stiprybė kalbėtis apie tai?
Kviečiame pirmąjį filmuką peržiūrėti nuo 5.23 min., kuriame esminėmis mintimis paliečiama ši tema.
Antrąjį - visą :)
Malonaus savęs tyrinėjimo ir savo pridėtinės vertės suvokimo.
Badgecraft gestisce questa piattaforma web e continua a svilupparla in partnership con organizzazioni leader nel settore dell'educazione. La prima versione di questa piattaforma è stata realizzata grazie ai cofinanziamenti del programma Erasmus+ dell'Unione Europea. Contattaci all'email support@badgecraft.eu.