Do cilja peljejo različne poti, praviloma nobena ni brezmadežna. Vzemi si čas in podvomi v vsako. Potrudi se in najdi čimveč možnih potekov. Tudi nemogočih. Preigraj jih v domišljiji in jih oceni na podlagi svojega položaja. Ošvrkni jih v luči želja, ki jih želiš izpolniti.
Preberi in pridobi nekaj navdiha iz spodnjih namigov:
"Preveč odraslih poznam, ki so svoje občutke podredili razumu in se ne znajo več poslušati, ne slišijo ne srca ne telesa, kljub temu, da jih ta na neusklajeno življenje opozarja z različnimi boleznimi. Tudi sama sem to počela, a sedaj se ponovno učim tistega, kar sem v mladosti že znala. Morda je težava v tem, da ne znamo najti ravnovesja med razumom in srcem, ali da uporabljamo razum tudi tam, kjer bi bilo srce bolj učinkovito. Ne pustite se zavesti. Verjemite v notranji glas, v občutke (ne jih zamenjati s čustvi), ki jih imate. Razvijajte svoj razum, a ne zanemarjajte
intuicije. Cenzorji v glavi velikokrat preprečijo rojstvo odlične zamisli ali prave odločitve. Poskušajte ujeti misel, ki se vam prva porodi. Če je občutek, ki jo spremlja, dober, se je držite in verjemite vanjo, tudi če vam razum (in včasih tudi drugi okrog vas) pravi drugače." Dušica Boben o srcu in razumu.
"Mladi se radi pritožijo, da smo “starejši” (karkoli že to pomeni - ko sem bil srednješolec, so se mi vsi
ljudje nad 30. letom zdeli starci) najresnejša ovira pri uresničevanju njihovih vizij. Bilo bi nesmiselno, če bi zanikali obstoj t. i. “medgeneracijskega prepada”, leta pač prinesejo tudi razlike v pogledu na svet. Zato se ne kaže čuditi, če starejši počasneje, z več previdnosti in omahljivosti sprejemamo različne mladostniške ideje, kot se njihovim avtorjem zdi primerno. Za končni preboj je odločilno samo to, ali je ideja ustrezno predstavljena in analizirana, kajti
potem običajno padejo vsi zadržki - pamet se stara dosti počasneje kot sistem predsodkov! Zato bi bilo bolj noro kot zanikanje “prepada” samo to, da ga ne bi znali prestopiti in tako izkoristiti prednosti, ki jih ponuja povezovanje različnosti. Znameniti francoski rek "Če bi mladost znala in starost zmogla …” lahko potem vržemo v smeti: skupaj znamo in zmoremo. Če le hočemo, se razume." Jože Andrej Čibej o prodornosti.
Za zaključek tretjega koraka, si poglejmo naslednje ključne točke: